Karavan Kiralama

 

            Karavan ülkemizde pek yaygın olmasa da meraklısı hiç de az olmayan bir seyahat aracıdır. Özgür ruhlu, genç, yaşlı herkesin seyahat için aklına ilk olarak gelecek olan seyahat aracı karavan olacaktır. Kimi gezer satın almayı tercih etse de karavanı kiralamayı tercih edenlerin sayısı daha yüksektir. Ayrıca karavan kiralama için sadece B sınıfı ehliyetine sahip olmak yeterlidir. Bu da karavan kiralamak isteyenleri sevindirmektedir.

 

 Karavan İçerisindeki Ekipmanlar

 

             Karavan içerisinde buzdolabı, ocak, klima, tuvalet, duş ve yatak gibi zaruri ihtiyaçların hemen hepsi bulunmaktadır. Ayrıca kişi sayısına göre yastık, yorgan, nevresim takımları da bulunmaktadır. Yolcunun konforu en üst seviyede düşünülmektedir. Yeni nesil karavanlarda ise sıcak su ve elektrik artık sorun olmadığı için karavanınız ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde mola verip kamp kurabilirsiniz. Yolculuk sırasında kullanmak için yanınıza günlük kullanılacak bardak, çatal, kaşık ve kap, kacak almalısınız. Bunun dışında araca sürekli girip çıkmak karavanı biraz kirletebilir. Bu yüzden birde paspas bulundurabilirsiniz. Bu sayede yolculuğunuz boyunca karavanınız temiz kalacaktır.

 

 Karavan Kiralama Fiyatları

 

            ​Genellikle firmalar bir hafta ve üzeri karavan kiralama işlemi yapabiliyor. Ancak bu durum kiralanan firmaya göre de değişkenlik gösterebilir. Ayrıca konfor ve karavan içerisindeki ekipmanlar artıkça bütçe de doğru orantıda artacaktır.

 

 Avantajları

 

            Uygun fiyata karavan kiralayabilir ve unutulmaz bir seyahat yaşayabilirsiniz. Elektrik ve buzdolabı sayesinde et, tavuk, peynir, yoğurt gibi çabuk bozulacak yiyecekleri uzun süre kullanabilirsiniz. Güzel bir manzara eşliğinde mangal yapabilir ya da kamp ateşinde yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. Güne doğa eşliğinde, mükemmel bir manzara ile başlayabilir ve gün ışığının gölgesinde közde Türk kahvesi keyfini yaşayabilirsiniz. Bu seyahat sizin için unutulmaz bir anı olacaktır.